Current track

Title

Artist

=


Freddie Mercury nawet przed przyjaciółmi ukrywał prawdę o AIDS

Written by on 22 maja 2020

Wokalista Queen bardzo cenił swoją prywatność. Nawet bliscy przyjaciele nie wiedzieli, że ma AIDS.

Świat dowiedział się o tym, że Freddie Mercury jest chory na AIDS na dobę przed jego śmiercią w listopadzie 1991 roku. Wtedy wokalista Queen zdecydował się wyjawić prawdę i opublikować oświadczenie. Jego koledzy z zespołu znali ją już od pewnego czasu, ale wielu jego bliskich przyjaciół nie wiedziało, że choruje na AIDS.

Wśród nich był Peter Straker, jamajski piosenkarz i aktor, który w latach 80. blisko zaprzyjaźnił się z Freddiem. W 1990 roku ich kontakt się urwał – możliwe że Mercury bał się, że pozna on prawdę. W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Paweł Brzykcy zapytał Petera czy zdawał sobie sprawę z tego, że Mercury ma AIDS:

Nie. Nigdy mi o tym nie powiedział. Zdawałem sobie sprawę, że ma problemy ze zdrowiem, ale nie wiedziałem dokładnie, jakie, on sam powiedział, że chodzi o chorobę krwi, rodzaj białaczki. No bo jednak znamion na skórze nie mógł ukryć… Nie bałem się więc o niego jakoś specjalnie. W dodatku wtedy przez pewien czas widywaliśmy się rzadziej, bo jeździłem po Anglii z „Upiorem w operze”.

 

Więcej – https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/freddie-mercury-nawet-przed-przyjaciolmi-ukrywal-prawde-o-aids-tylko-u-nas.html


Reader's opinions

Leave a Reply